Новини

ЕСТА Холдинг розпочинає реставрацію історичного фасаду Київського ЦУМу

12.08.2015

У межах проекту реконструкції центрального універмагу, команда ЦУМу спільно з фахівцями УкрНДІПроектреставрація розпочинає реставрацію історичного фасаду будівлі.

«Однією з ключових особливостей проекту реконструкції Київського ЦУМу є збереження історичних фасадів будівлі. Для цього, вперше в Україні, ми встановили приблизно 500 тонн металевих конструкцій, які утримували фасад під час демонтажу та будівництва основної частини будівлі, — говорить Максим Громадцов, генеральний директор компанії ЕСТА Холдинг. — Тепер ми беремося до найбільш відповідальної частини — реставрації історичного фасаду 1939 року».

Для надання реставраторам безперешкодного доступу до всіх елементів фасаду будівлі буде демонтовано банер і металеві конструкції, які утримували фасадні стіни під час влаштування підземної частини будівлі універмагу й перших п’яти поверхів нової будівлі. Замість цих конструкцій буде встановлено риштовання для проведення реставраційних робіт.

«Ми продовжуємо будівництво ЦУМу за затвердженим графіком і вже в листопаді плануємо повністю завершити будівлю і братися до опорядження. Також тривають роботи з укладання договорів з орендарями універмагу, які планують продавати в ЦУМі понад 300 марок різних категорій товарів. Крім того, цієї осені ми запускаємо комплексну програму підтримки українських виробників. Щорічно приблизно три десятки переможців відкритого конкурсу зможуть упродовж сезону без оплати за оренду продавати свої товари в головному універмазі України», — сказав пан Громадцов.

ЦУМ