Історія розвитку Групи – яскравий приклад того, як невелика компанія перетворилася на найбільшого українського приватного інвестора у сфері комерційної нерухомості.

Стрімкий розвиток бізнесу SCM, а також участь улюбленої мільйонами українських уболівальників команди «Шахтар» у престижних європейських турнірах – основні чинники, що зумовили необхідність створення готелю високого класу в м. Донецьку – промисловому центрі східної України.

У 2004 році в Донецьку було відкрито перший готель категорії 5* – "Донбас Палас". Його відкриття, а також необхідність консолідувати всі активи SCM в сфері нерухомості, стали причиною створення галузевого Холдингу.

30 травня 2006 року групою СКМ була створена керівна компанія "СКМ Істейт", перед якою було поставлено завдання об'єднати наявні активи у сфері нерухомості. У перший рік існування компанії "СКМ Істейт" було передано земельні ділянки, що належать СКМ, загальною площею більше 80 га.

Наприкінці 2006 року було відкрито другий готель Групи – "Опера" у м. Києві, який також став частиною майбутнього холдингу. Стрімкий розвиток українського ринку підштовхнув групу СКМ до рішення про подальше інвестування в нерухомість.

У листопаді 2007 року СКМ остаточно сформувала майбутню структуру Холдингу, і нерухомість стала одним зі стратегічних бізнесів Групи.

У березні 2008 року в м. Канни (Франція), на головному міжнародному форумі нерухомості MIPIM була представлена Компанія ЕСТА Холдинг (раніше "СКМ Істейт"). Компанія ЕСТА Холдинг сформувала групу ЕСТА, до якої увійшли готелі "Опера" і "Донбас Палас", проекти БЦ «Пушкінський» (м. Донецьк) і МФК на Московській площі (м. Київ), логістичний комплекс у м. Дніпропетровськ, а також банк землі загальною площею понад 80 га.

У 2008 році була створена компанія "ЕСТА Проперті Менеджмент", основним завданням якої є управління та експлуатація діючих об'єктів нерухомості.

У травні 2010 року в межах підготовки України до проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. ("Євро-2012"), група ЕСТА купує готель "Київ" у центрі м. Донецька і починає процес реконструкції будівлі готелю. "Київ" – перший готель Групи середньої категорії, відданий під управління міжнародного готельного оператора The Rezidor Hotel Group під брендом Park Inn by Radisson.

У вересні 2010 року компанія ЕСТА Холдинг придбала 23% київського Центрального Універмагу. У грудні 2010 р. було прийнято рішення про повне придбання активу. У березні 2011 р. операція була повністю завершена. Придбання київського ЦУМу повною мірою відповідає стратегії розвитку Групи, а саме – концентрації на унікальних і якісних об'єктах нерухомості. Крім того, передбачається, що реконструйоване приміщення стане найкращий торговий майданчиком України і візитною карткою Києва.

На початку 2011 року в структурі керівної компанії групи ЕСТА було створено окремий напрямок з управління готельним бізнесом, основне завдання якого – визначення стратегії і розвиток портфеля готельних проектів Групи, підвищення ефективності готельного бізнесу, а також підвищення стандартів якості надаваних послуг.

Наприкінці 2011 року ЕСТА Холдинг, у межах реалізації довгострокової стратегії Групи ЕСТА, завершує процес придбання 50% другої черги бізнес-центру «Леонардо», розташованого в центрі м. Києва. До цього ЕСТА Холдинг володів «Леонардо» на паритетних правах із компанією «Ярославів Вал». Після закінчення операції, ЕСТА Холдинг стає власником 100% другої черги бізнес-центру.

У квітні 2012 року компанія ЕСТА Холдинг офіційно оголосила про відмову від реалізації проекту офісного центру на території колишньої фабрики «Юність», розташованої на вул. Фролівській, 9-11. У межах ведення соціально відповідального бізнесу і дотримання його основних цінностей та принципів, ЕСТА Холдинг, у процесі діалогу з громадськістю, приймає рішення створити проект арт-простору на місці будівлі колишньої фабрики. Компанія здійснила оперативні кроки з реалізації нового проекту, ініціювавши підготовку створення Громадсько-експертної ради, покликаної брати активну участь у реалізації проекту арт-простору, а також призначивши Координатора Ради, основне завдання якого полягає в роботі зі створення Ради та ведення прямого діалогу з громадськістю. Детальніше про процес реалізації проекту арт-простору на території колишньої фабрики «Юність» можна дізнатися на офіційному сайті проекту: http://www.junost.org.ua
 
21 травня 2012 року відбулася урочиста церемонія відкриття готелю Park Inn by Radisson у Донецьку, реконструйованого компанією ЕСТА Холдинг у межах підготовки України до проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». У новому реконструйованому готелі 171 номер для гостей, із них – 132 номери стандартної категорії (включно з 1 номером для інвалідів), 25 номерів бізнес-класу, 14 номерів категорії Люкс. Park Inn by Radisson Donetsk – перший готель групи ЕСТА середньої категорії, відданий під управління міжнародного оператора.

У серпні 2012 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області був виданий сертифікат про готовність об'єкта «Пушкінський», розташованого на вул. Мар'їнська, 1, до введення в експлуатацію, а вже в листопаді цього ж року, після закінчення ремонтних робіт у приміщеннях орендарів будівлі, в МФК розташувалися перші орендарі.

Будівництво Комплексу тривало упродовж чотирьох років, а загальний розмір інвестицій у проект склав більше 120 млн дол.Комплекс, що складається з двох будівель: 24-поверхової будівлі з окремим 5-поверховим стилобатом, розташований безпосередньо поруч із центральною площею ім. Леніна. Загальна площа будівлі складає 48 804,7 кв. м, із них – 25 942 кв. м офісної площі.

У реалізації проекту Комплексу брали участь компанії з Німеччини, Італії, Сербії, США. Так, автором концепції виступила компанія Schwizke (Німеччина), генпідрядником будівництва – "Синтезис Інжиніринг", дочірня компанія найбільшої італійської будівельної Групи MontagnaCostruzioni.Будівля МФК споруджена з використанням сучасних енергозберігальних технологій. Оригінальне фасадне рішення було розроблене однією з найвідоміших світових інженерних компаній – PermasteelisaGroup (Італія). Крім того, в Україні вперше застосована технологія подвійного скління фасаду. 

Проект повністю відповідає стратегії компанії ЕСТА Холдинг – сформувати портфель унікальних проектів: унікальних з погляду якості, місцерозташування і значення для міста. 

Наприкiнцi 2016 року Компанія «ЕСТА Холдинг» — інвестор і девелопер проекту реконструкції Київського ЦУМу — оголосила про відкриття оновленого універмагу. В рамках масштабної реконструкції, яка тривала 4 роки, будівля ЦУМу була повністю перебудована, при цьому фасад дбайливо реставрувався.